SPRZEDAŻ URZĄDZEŃ

 

 

Nasze usługi » Czyszczenie i udrażnianie » Czyszczenie i udrażnianie kanałów i studzienek

Hydrodynamiczne


Czyszczenie i udrażnianie kanałów i studzienek Metodą ciśnieniowo – hydrodynamiczną polega na wypłukiwaniu wodą pod ciśnieniem wszelkich nieczystości znajdujących się w kanale.

Woda pod wysokim ciśnieniem wytwarzanym przez pompę (zamontowaną na specjalistycznym samochodzie) tłoczona jest przez wąż gumowy do specjalnej dyszy (głowicy) Dobór dyszy zależy od rodzaju i ilości zanieczyszczeń w kanale oraz jego średnicy (z rodzajami dysz można się zapoznać w zakładce sprzedaż / dysze) . Z głowicy wypływają silne strumienie wody skierowane na ścianki kanału, powodując odrywanie się zanieczyszczeń od powierzchni kanału i przemieszczanie ich do studni rewizyjnej, skąd są wybierane ręcznie lub
pompą próżniową (ssawną).

Specjalistyczne samochody typu WUKO o regulowanych ciśnieniach, zapewniają dokładne wyczyszczenie, wymycie kanalizacji. W miejscach gdzie nie wjedzie samochód stosujemy przenośne urządzenia. Udrażnianie kanalizacji metodą ciśnieniową pozwala na usunięcie praktycznie wszystkich osadów i zanieczyszczeń.

Dysponujemy ponad 20szt. pojazdów specjalistycznych do oczyszczania i udrażniania i kanalizacji. 4 pojazdy posiadają system recyclingu i są wyposażone w beczki powyżej 10m3. 1 samochód posiada beczkę do transportu osadów i ścieków o pojemności 24m3. Posiadamy również wszelkie rodzaje dysz (np. do wycinania korzeni).







Mechanicznie


Czyszczenie i udrażnianie kanałów i studzienek Metodą mechaniczną polega na mechanicznym „przebijaniu” zanieczyszczeń i czyszczeniu wnętrza kanałów łączonych ze sobą odcinków sprężyny zakończoną specjalną końcówką tnąca przewiercającą się przez przeszkody wprowadzoną w ruch obrotowy za pomocą silnika. Możemy tą metodą usuwać tłuszcz zalegający na ściankach kanału w wyniku stosowania detergentów, osadzający się kamień (i inne osady chemiczne), wrastające w kanał korzenie, szmaty, gałęzie, liście, itp. Elektryczne przepychacze sprężynowe typu RAK - używane są zwykle do instalacji wewnętrznych lub do przewodów o niewielkiej średnicy (do 300mm). Można nimi czyścić piony i poziomy, kanalizację zabrudzoną tłuszczem, lepikiem lub zarośniętą korzeniami itp.

W przypadku czyszczenia starych kanałów (brak możliwości użycia ciśnienia wody)  oraz drenaży czasami konieczne jest zastosowanie
starych tradycyjnych metod mechanicznego przepychacza na wyciągarkach. Przez rurę przeciągany jest przepychacz (np. talerz lub wiaderko) wygarniający namuły i piaski do studni rewizyjnej skąd są wybierane na powierzchnię. Ręczne czyszczenie kanalizacji stosowane jest w kanalizacjach przełazowych, osadnikach, zbiornikach.

Uzupełnieniem metody mechanicznej (szczególnie pionów i poziomów z odpływów kuchennych i łazienkowych gospodarstw domowych)  jest metoda biologiczna (nazywana też bakteriologiczną). Polega ona na tym, że do pionu kuchennego bądź łazienkowego wprowadza się najpierw specjalne szczepy bakterii, które powodują rozłożenie osadu znajdującego się na ściankach przewodu. Po odpowiednim czasie do przewodu wprowadzone są również sprężyny. Wprawione w ruch obrotowy, usuwają pozostały osad ze ścianek pionu. Ta metoda jest bardziej czasochłonna, aczkolwiek skuteczniejsza.